اوپو

نمایشگرهای خمیده از جمله ترندهایی است که موافقان و مخالفان زیادی دارد؛ از طرفی ظاهر جذابی را برای گوشی به ارمغان می‌آورند ولی از طرفی دیگر مستعد لمس‌های تصادفی هستند. شرکت چینی اوپو فکر می‌کند که این نمایشگرها پتانسیل بیشتری دارند و در همین راستا از تکنولوژی «نمایشگر آبشاری» (Waterfall Screen) رونمایی کرده است.

ادامه مطلب را ببینید...

این کمپانی یک گوشی مبتنی بر این تکنولوژی را نمایش داده که نمایشگر آن تا حد زیادی دو طرف گوشی را پوشش داده است. در حقیقت، خمیدگی این نمایشگر به ۸۸ درجه می‌رسد که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. با توجه به این موضوع، گوشی مذکور فاقد دکمه‌های مختلف در دو طرف بدنه است. البته این موضوع لزوما به معنای حذف دکمه‌های فیزیکی مربوط به صدا و پاور نیست بلکه به احتمال زیاد چنین دکمه‌هایی به بخش فوقانی محصول نهایی اوپو منتقل می‌شوند.

 

 

این شرکت چینی همچنین خاطرنشان کرده که آن‌ها قصد دارند از دوام بالای این نمایشگر اطمینان حاصل کنند. لازم به ذکر است که چنین نمایشگرهایی معمولا نسبت به ضربه بسیار حساس هستند و با توجه به اینکه نمایشگر مذکور از خمیدگی بیشتری بهره می‌برد، احتمالا حساسیت آن نسبت به ضربه بیشتر از دیگر نمایشگرهای مشابه است.

شرکت اوپو هنوز تاریخ دقیق عرضه گوشی مبتنی بر این تکنولوژی را اعلام نکرده ولی گفته که کاربران به‌زودی می‌توانند از گوشی مجهز به این تکنولوژی جذاب بهره ببرند که این یعنی به‌زودی شاهد عرضه مدل نهایی آن خواهیم بود.

شما در مورد این تکنولوژی چه فکر می‌کنید؟ آیا چنین نمایشگری کاربردی است یا صرفا تکنولوژی پر زرق‌وبرقی به حساب می‌آید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع: Android Authority و دیجی کالا مگ