تصویر شاخص

اپل روز گذشته از نسخه جدید سیستم عامل iOS یعنی نسخه بتا ۱۱iOS  این سیستم عامل رو نمایی کرده است. در این مطلب قصد داریم تا نکاتی در خصوص نصب این نسخه از سیستم عاملiOS  را بدون داشتن حساب کاربردی Developer توضیح دهیم.

در ادامه مطلب همراه ما باشید

 هم اکنون نصب و استفاده از نسخه ۱۱ سیستم عامل iOS برای آن دسته از کاربرانی که حساب کاربری Developer در اختیار دارند برقرار شده است. البته گفته می شود این نسخه منتشر شده  نسخه بتا سیستم عامل iOS است و قرار است به زودی نسخه کامل عمومی این سیستم عامل در اختیار تمامی کاربران قرار گیرد. نکته مهمی که کاربران قبل از نصب و به روز رسانی سیستم عامل iOS باید به آن توجه داشته باشند این است که ممکن است نصب نسخه بتا این سیستم عامل محدودیت هایی برای کاربران ایجاد کند. از آنجایی که این نسخه از سیستم عامل به عنوان نسخه بتا منتشر شده است و تنها برای افرادی که حساب کاربری Developer در اختیار دارند قابل دسترسی است، بنابران کاربر در روش عادی برای نصب این نسخه از سیستم عامل مجبور است تا حساب کاربری Developer تهیه کند. در اکثر مناطق و کشورهای دنیا حساب کاربری Developer برای سیستم عامل iOS سالانه حدود ۹۹ دلار هزینه دارد. با استفاده از این حساب کاربری کاربران می توانند به راحتی به نسخه بتا اپلیکیشن هایی که توسط اپل به کاربران ارائه می شوند قبل از ارائه عمومی، دسترسی داشته باشند.

اما روش دیگری نیز برای نصب سیستم عامل iOS بدون داشتن حساب کاربری Developer وجود دارد. برای این کار لازم است کاربر یک پروفایل پیکر بندی را از وب سایت اپل دانلود کند. بعد از دانلود این پیکربندی، امکان به روز رسانی برای سیستم عامل دستگاه بر روی دستگاه کاربرفعال می شود. در واقع با این روش بدون داشتن حساب کاربری Developer و تنها با دانلود کردن پروفایل مروبطه می توان به آخرین نسخه از سیستم عامل iOS دسترسی داشت. البته نکته مهم این است که هنوز مشخص نیست تا چه زمانی می توان از این روش برای نصب نسخه بتا سیستم عامل iOS 11 استفاده کرد و آیا در صورت دانلود این نسخه از سیستم عامل به روش توضیح داده شده اپل اجازه استفاده از آن را به کاربر می دهد و یا اینکه کاربر مجبور است دوباره به نسخه ۱۰ سیستم عامل iOS بر گردد. هر چند با توجه به سیاست های اتخاذ شده توسط اپل در سال های گذشته به نظر می رسد مشکلی برای دانلود و استفاده از نسخه جدید سیستم عامل iOS 11 وجود نداشته باشد.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت این است که قبل از اقدام به دانلود و نصب سیستم عامل iOS 11 به این روش بهتر است کاربر از تمامی اطلاعات خود بر روی گوشی یک پشتیبان گرفته و آن را در فضای iCloud و یا iTunes قرار دهد. به هر حال تصمیم گیری و ریسک کردن در خصوص دانلود نسخه بتا این سیستم عامل بر عهده خود کاربر است.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند بهتر است کاربران منتظر بمانند تا نسخه ۱۱ سیستم عامل iOS به صورت رسمی در اختیار کاربران قرار گیرد و بعد از آن کاربران اقدامم به دانلود و نصب آن نمایند.