برای توضیحات بیشتر به ادامه ی مطلب بروید.

مردم اتومبیل‌های خودران را اذیت می‌کنند  

«ولوو» (Volvo) از جمله شرکت‌هایی به حساب می‌آید که روی ساخت اتومبیل خودران کار می‌کند. این شرکت قصد دارد اولین اتومبیل خودران خودش را از سال ۲۰۱۸ در شهر لندن آزمایش کند؛ اما این شرکت گفته که اتومبیل خودران آن‌ها از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با اتومبیل‌های معمولی ندارد و روی آن هیچ علامت یا نوشته‌ای که بگوید اتومبیل خودران، دیده نمی‌شود.


ولوو دلیل این کار را واکنش مردم و سایر رانندگان به اتومبیل‌های خودران اعلام کرد. ولوو می‌گوید واکنش مردم وقتی که می‌بینند با یک اتومبیل خودران طرف هستند، فرق می‌کند. به همین دلیل تصمیم گرفته شد که هیچ اسمی روی این محصول نوشته نشود تا بتوان آن را در شرایط کاملا برابر با سایر خودروها آزمایش کرد.


«ایریک کولینگ» (Erik Coelinkgh) سرپرست طراحی این اتومبیل می‌گوید:” زمانی که مردم مشاهده می‌کنند که با یک اتومبیل خودران روبه‌رو هستند، سعی می‌کنند این خودرو را به چالش بکشند و به همین دلیل در مسیر حرکت آن‌ها مشکل به وجود بیاورند یا مانع حرکت آن‌ها شوند. در واقع مردم این خودروها را اذیت می‌کنند. حالا ما سعی می‌کنیم که کمترین توجه را به اتومبیل خودمان جلب کنیم.”


البته اگر کسی خیلی به این ماشین توجه کند، متوجه خودران بودن آن می‌شود. به هر حال یکسری گجت و تجهیزات خاص روی آن قرار گرفته که روی سایر اتومبیل‌ها دیده نمی‌شوند